yumurta donasyonu başarı oranları - tüp bebek başarı oranları

Yumurta Donasyonu Gebelik Başarı Oranları Her Geçen Yıl Artıyor

Yumurta donasyonu başarı oranı, anne adayının sağlık ve yaş durumuna, baba adayının üreme hücresinin kalitesine ve tedavinin uygulanma şekline göre değişiklik gösterebilir. Her üreme tedavisinde olduğu gibi 30 yaş ve altında olan kişilerde başarı oranı daha yüksektir. Yumurta bağışı başarı oranını etkileyen en önemli etken donörün sağlığı ve yaşıdır. Çünkü yumurta hücresi donörden alınır. Her tedavi merkezi veya hastane farklı yaş aralıklarında donör seçebilir. 30 yaşının altında ve daha önce sağlıklı bir çocuk dünyaya getirmiş veya yumurta kalitesi iyi olan donörlerde tedavi başarı oranı yine % 70-80 civarındadır.

Yaş ve çocuk sahibi olma durumu fark etmeden donör seçimi yapan ülkelerde ise bu oran % 40-45’lere düşmektedir. Daha önce hiç gebe kalmamış veya yumurta kalitesi iyi olmayan kişilerden donör seçen ülkelerde ise başarı oranı % 30-37’lere kadar düşer. Bu bilgilerden yola çıkılarak donör olacak kişinin daha önce sağlıklı bir çocuk dünyaya getirmesi veya yumurta kalitesi iyi olması ve 30 yaşının altında olması tedavinin başarı oranlarını arttırmaktadır.

Yumurta Donasyonu Tedavisinde Doktor ve Kliniklerin Başarıya Etkisi

Yumurta Donasyonu ile Gebelik Başarı Oranları Her Geçen Gün Artıyor

Deneyimli hekimler ve başarı oranları yükse klinikler ile çalışıldığında tedavinin başarı oranları %85’lere kadar yükselmektedir. Yumurta bağışında farklı bir kadının üreme hücresi kullanıldığı için anne adayının kendi yumurta hücresinin kullanıldığı tedavilerden daha yüksek bir başarı oranına sahiptir. Annenin gebeliği tam anlamıyla yaşaması hem bebeğin gelişimini hem de anne ile bebek arasında oluşması gereken sevgi ve güven bağının oluşabilmesini olumlu yönde etkilemektedir. Tüp bebek tedavisinde yüksek oranlarda görülen düşük ve çoğul gebelik riski bu tedavide daha düşüktür. Ancak anne ve baba adayının talebi doğrultusunda çoğul gebelik tedavisi de uygulanabilmektedir.

Sizler de çocuk sahibi olmak istiyorsanız ancak menopoz veya farklı sağlık problemleri sebebiyle gebe kalamıyorsanız, yumurta donasyonu tedavisini deneyebilirsiniz. Ayrıca genetik hastalıkları çocuğunuza taşımak istemediğiniz durumlar için de bu tedavi yöntemini kullanabilirsiniz. Özellikle kırk yaşının üstünde gebe kalmak hayli zordur. Bu sebeple yumurta donasyonu bebek sahibi olmak isteyen ancak devamlı olumsuz sonuçlar aileler için umut ışığı olmuştur.

Ayrıca linke tıklayarak tüp bebek tedavileri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Your email address will not be published.

tr_TRTurkish