Fetal Redüksiyon

Fetal Redüksiyon hakkında detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçin. Ücretsiz WhatsApp danışma hattımız: 0532 - 785 24 80

Hamilelikte bebek sayısı (çoğul hamilelik) arttıkça erken doğum ihtimali yükselmekte ve doğru orantılı olarak doğum erken zamanda gerçekleşmektedir. Bu da bebekler için riskler oluşturmakta bazen hayati riskler bile ortaya çıkmaktadır.

Bu durumlarda fetal redüksiyon uygulamasıyla bebek sayıları mevcut duruma göre olabilecek en uygun sayıya indirgenir ve böylece sağlıklı bebek/bebekler sahibi olma şansı artırılır. Total hamilelik sonlanmasını önlemek için Kıbrıs’taki tüp bebek merkezimizde Fetal Reduksiyon işlemi üçüz ve üstü çoğul gebeliklerde bir tane veya isteğe bağlı olarak daha çok sayıda bebeğin kalbini ilaçla durdurarak gelişimlerinin durdurulması işlemidir.

Tüp Bebek (IVF) işlemlerinde gebelik şansını arttırmak amacı ile 3 embriyoya kadar embriyo transferi (ET) yapılabilmektedir.

Her verilen embriyo gelişimini devam ettirip rahim içinde tutunamayacağı gibi hepsi de tutunabilir. 2’den fazla embriyo rahim içine tutunduğu durumlarda total hamilelik sonlanmasını önlemek amacı ile fetal redüksiyon işlemi uygulanır.

Hamileliğin 11. haftasında, hamilelik kesesinin içine bir iğne ile ultrason eşliğinde girilerek fazla olan kesenin içindeki embriyonun canlılığının sonlandırlması işlemi fetal redüksiyon olarak adlandırılır.

Bu işlemde yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda %1 gibi küçük bir oranda komplikasyon riski bulunmaktadır.

Kıbrıs’ta Fatal Redüksyon işlemi tüp bebek merkezimizde tecrübeli personelimizce başarı ile uygulanmaktadır.
Redüksiyon için en uygun zaman nedir?

Fatal reduksiyon işlemi için 11 ve 13’üncü hafta arası redüksiyon için en uygun zamandır çünkü bu dönemde anormallikler kolaylıkla saptanabilir. Önceki dönemlerde gelişim bozukluğu olan embriyolar genellikle kendiliğinden yok olurlar.

Sonraki dönemlerde yapılcak olan redüksiyon ise geride daha fazla ölü doku bırakacağından sorun çıkma ihtimali çok düşüktür.

Geri Arama Talep Formu

Tarafımızdan geri aranmak istiyorsanız lütfen aşağada yer alan geri arama talep formu eksiksiz olarak doldurunuz...

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.
Bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz...

İletişim Bilgilerimiz

Aşağada yer alan iletişim kanalları üzerinden bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz...

  • +90 (0)392 – 225 56 85
  • +90 (0)532 - 785 24 80
  • +90 (0)533 – 880 36 80
  • info@gynolifetupbebek.com