Tüp Bebek Tedavisi - Tüp Bebek merkezi - tüp bebek aşamaları - kıbrıs tüp bebek - gyno life - kıbrıs tüp bebek merkezleri - yumurta donasyonu - sperm donasyonu - embriyo donasyonu - cinsiyet seçimi

Tüp Bebek Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

Tüp bebek tedavisi çocuk sahibi olamayan çiftler için uygulanan ve yüksek başarılar elde edilen bir üreme yöntemi.  Çiftler genellikle kısırlık, erkeğin sperm kalitesinde düşüklük, enfeksiyon, tüplerde tıkanma gibi nedenlerle tüp bebek yöntemine başvuruyor. Bu süreç içinde yer almak isteyenler tüp bebek aşamaları hakkında önceden fikir sahibi olmak için çeşitli araştırmalar yapıyor.

Tüp bebek tedavisi kadın üreme hücresi olan yumurta ile erkek üreme hücresi olan spermin döllenmesiyle meydana geliyor. Bu döllenme işlemi çiftlerden alınan yumurta ve spermin tüp yardımıyla laboratuvar ortamında birleştirilmesiyle gerçekleşiyor. Tüp bebek aşamaları döllenmeden sonra yumurtanın bölünmeye başlamasıyla devam ediyor. Embriyo halini alan yumurtanın transfer yolculuğu başlıyor. Anne adayının rahmine yerleştirilen embriyodan sonra klasik bir hamilelik sürecinin yaşanması bekleniyor.

 

Tüp Bebek Tedavisinin Aşamaları

Tüp bebek yöntemini normal yolla anne olmaktan ayıran tek şey dölleme işleminin laboratuvar ortamında gerçekleştiriliyor olması. Çiftlere bu şekilde anne baba olmaya iten sebeplerin başında erkeğe bağlı nedenler yer alıyor. Erkekten kaynaklanan kısırlık problemlerinde öncelikle aşılama tedavisi tercih ediliyor. Bu sayede toplanan spermleri kadın rahmine transfer edebiliyorlar.

Tüp Bebek Tedavisinin Aşamaları Nelerdir

Tüp bebekle ilgili her tedavi süreci farklılıkları içinde barındırsa da temelde yumurtanın gelişmesi için ve erken yumurtlamanın önüne geçmek için paralel bir hormon tedavisi uygulanmaktadır. Kullanılan ilaçların etki ve tepkisini görmek, dozunu ayarlayabilmek için, anne adayına ultrason ve kan testleri yapılıyor. Bu sayede uygun kıvama gelen yumurtalar basit bir iğne (çatlatma iğnesi olarak da bilinmektedir) yardımıyla toplanıyor ve laboratuvar ortamında erkekten alınan spermle birleştiriliyor. Akabinde de döllenme olayı gerçekleşerek ilk adım atılmış oluyor.

 

 

Alanında öncü ve Avrupa standartlarında hizmet veren Kıbrıs IVF Center bugüne kadar birçok çiftin çocuk sahibi olmasına öncülük etti. Anne baba olmak için uğraş verilen bu süreçte çiftleri en zorlayan kısım, işin psikolojik boyutu oluyor. Yıllardır sonuca ulaşamayan ya da sorunu kendinde gören birçok kadın tedavi sırasında depresif bir hale bürünebiliyor. Bu nedenle Gyno Life Tüp Bebek Kıbrıs merkezi çiftlerin psikolojik durumunu da dikkate alarak uzman desteği almaları konusunda öncülük ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

en_USEnglish