Tekrarlayan Düşükler

Home / Tekrarlayan Düşükler

Tekrarlayan düşüklerden sonra gebe kalınır mı, tekrarlayan düşüklerin nedenleri nelerdir gibi merak ettiğiniz birçok sorunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. Tekrarlayan
Düşükler

Tekrarlayan Düşük Nedir?

Gebeliğin 20. haftasından önce gerçekleşen gebelik kayıplarına düşük denilmektedir. Anne adayının yaşının ilerlemiş olması düşük yaşanmasında önemli risk faktörüdür.

Düşük Belirtilerin Nelerdir?

Gebeliğin 20. haftasından önce gerçekleşen gebelik kayıplarına düşük denilmektedir. Anne adayının yaşının ilerlemiş olması düşük yaşanmasında önemli risk faktörüdür.

Düşük tanısını koymada muayene yeterli mi ?

Düşük tanısını koymada ultrasonla muayene yeterlidir. Kanama artarak gebelik ürünü tamamen dışarıya atılabilir ki böyle durumlarda ultrasonda geride kalan doku yoksa ve kanama fazla değilse kürtaj yapılmayabilir. Fakat bazen de gebelik ürününün bir kısmı atılır ve bu durumlarda kürtaj ile rahim içinde kalan dokular temizlenmelidir.

Tekrarlayan Düşükler ve Tüp Bebek Tedavisi

Tüp bebek tedavisi ile genetik nedenli düşükle sonuçlanan gebeliklerde olumlu sonuçlar almak mümkün.

Elde edilen birden fazla embriyoya PGT testi (preimplantasyon genetik tarama) uygulanarak genetik olarak en sağlıklı olan embriyolar seçilir. Böylece sağlıklı gebelik şansı artırılmış olur.

Gynolife IVF ‘de gelişmiş embriyoloji laboratuvarımız ve alanında uzmanlığını kanıtlamış doktor ve embriyologlarımızın titiz çalışmaları ile zor vakalarda dahi başarılı gebelikler elde etmek mümkün. Tekrarlayan düşükler ve tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, doktorlarımızla ön görüşme yapabilirsiniz.

en_USEnglish