Embriyo Yapıştırma tekniği - tüp bebek tedavisi - kıbrıs tüp bebek - gyno life - tüp bebek merkezi -

Embriyo Yapıştırma Tekniği Nedir?

Embriyo Yapıştırma tekniği - tüp bebek tedavisi - kıbrıs tüp bebek - gyno life - tüp bebek merkezi -Tüp bebek tedavi sürecinde embriyo transferi en kritik aşamalardan biridir. Kıbrıs Gyno Life tüp bebek merkezinde kullanılan embriyo yapıştırma yöntemi de embriyo transferi sırasında kullanılan ve embriyonun rahim içine yerleşme oranını arttıran bir protokoldür. Bu yöntem de embriyo yerleşmesi esnasında rahimde yüksek oranda bulunan ve embriyonun yerleşmesini destekleyen bir protein olan Hyaluronan’dan zengin bir içeriğe sahip olan solüsyon ile transfer işlemi yapılmaktadır.

 

Embriyo yapıştırma yöntemi

Doğal yoldan döllenen ve gelişen embriyo fallop tüplerinden geçerek rahime gider. Rahim içerisinde embriyoyu besleyen ve tutunmasını sağlayacak olan bileşenler bulunmaktadır. Bu bileşenlerden en bilineni Hyaluronan’dır. Bu madde, dokuyu bir zar gibi çevreler ve rahim de embriyonun yerleşmesinde önemli bir göreve sahiptir.

Gyno Life embriyoloji laboratuvarında IVF (In vitro fertilizasyon ) ya da ICSI (Intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu) ile geliştirilen embriyonun transferi esnasında embriyo yapıştırma protokolü kullanılabilir. Yöntemin uygulanması ise oldukça pratiktir. Rahim içerisine transfer edilecek olan embriyo/ embriyolar yaklaşık 30 dk hyaluronanca  zengin olan solüsyonda bekletilir ve transfer işlemi bu sıvı içerisinden yapılır.

Bu yöntem de özellikle tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı olan hastalarda,anne yaşının ileri olması, yumurta ve sperme bağlı olarak embriyo kalitesinin iyi olmadığı durumlarda kullanılabilmektedir. Bilimsel araştırmalar, hyaluron içeren aktarım sıvılarının, rahim içerisinde tutunma şansını arttırdığını göstermiştir. Embriyo yapıştırma yöntemi kliniğimizde uygulanan yaygın bir yöntemdir.

Yorumlar

Your email address will not be published.

tr_TRTurkish