embriyo donasyonu - tüp bebek - kıbrıs tüp bebek

Embriyo Donasyonu Nedir?

Çocuk sahibi olamayan çiftler için uygulanan bir yöntemdir. Uygulanabilmesi için belirli kriterler vardır. Bunlar kadında yumurta yoksa ya da kullanılamayacak kalitede ise aynı şekilde erkekte sperm kullanılamıyorsa uygulanır. Embriyo donasyonu uygulanmaya karar verilmişse çift sperm seçimi yapar. Bunun üzerine uygun görülen kadın donörden yumurta alınarak birleştirilir ve yaklaşık 10 adet embriyo elde edilir. Bu elde edilen embriyolar geliştirilerek rahim içi hazırlanan anne adayına transfer yapılır. Kalan embriyolar ise çift bir daha çocuk sahibi olmak isterse diye muhafaza edilir. Embriyo donasyonunda başarıyı artırmak kadının rahminin sağlıklı olmasına bağlıdır. Sağlıklı bir rahimde gerçekleşen donasyon başarı oranı yüksektir.

Embriyo Donasyonu Tedavisinde Başarı

Başarılı bir embriyo donasyonu yapılabilmesi kadının rahminin sağlıklı olmasına bağlıdır. Aynı zamanda başarı oranı donörün durumuna da bağlıdır. Donör olacak kişilerin sağlıklı olmaları başarıyı artırır. Bu tedavi yöntemi anne baba olmak isteyen ancak bir türlü olamayan çiftler için başarı oranı yüksek olan bir yöntemdir. 28-29 yaş aralığına sahip kişilerde başarılı olma oranı %83 olarak, ortalama 40 yaş için ise başarı oranı %82 olarak belirlenmiştir. Yani başarı oranı oldukça yüksek bir yöntemdir.

Embriyo Donasyonunda Başarıyı Artırmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Embriyo Donasyonu Nedir?Denemelerine rağmen çocuk sahibi olamayan çiftler için uygulanan bu yöntemin başarılı olması için alınan yumurtanın, sperm donörünün seçimi ve alınan spermin kalitesinin iyi olması gerekir. Donasyon için donörlerden alınacak spermin dölleme yeteneği yüksek, hareketli, morfolojik özellikleri iyi ve sayıca fazla olması başarı açısından önemlidir. Bunun yanında tedavinin yapılacağı yer ve personelinin tecrübesi çok önemlidir. Embriyo donasyonunda başarıyı artırmak isteniyorsa uzman ellere bu iş bırakılmalıdır. Teknolojik yeterliliği olan Gynolife Tüp Bebek Merkezimizde  embriyo donasyonu işlemleri gizlilik ilkelerine uyularak gerçekleştirilmektedir. Gerekli testlerin tam anlamıyla ve eksiksiz yapılması başarıyı yakalamayı kolaylaştırır. En önemlisi ise kadının yaşı, kadının yumurtalık rezervi durumu, seçilecek spermin durumu, herhangi bir hastalığın olup olmadığı tedavi yönteminde başarıyı en çok etkileyen faktörlerdir.

Yorumlar

Your email address will not be published.

tr_TRTurkish