Cinsiyet Seçimi

Erkek veya kız çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için uygulanan bir işlemidir. Genetik test neticesinde bebek cinsiyeti belirleme olarak bilinir.

Teknolojinin gelişmesiyle tüp bebek tedavisi ile elde edilen embriyolardan (döllenmiş yumurtalardan) biyopsi metodu ile alınan hücrenin genetik labaratuvarda çalışılarak o embriyonun kız mı (xx kromozomu) erkek mi (xy kromozomu) olduğunun tesbit edilmesi işlemine cinsiyet seçimi denir.

Cinsiyet seçiminde bulunmak isteyen çiftlerin embryo elde edilebilmesi için tüp bebek tedavisine başlanması gerekir.
Anne adayına adetinin 21. gününde bir ilaç kullanarak baskılanır.
Sonrasında 10- 12 gün içerisinde hasta adet görür.
Yeni adetinin 3. gününde ise yumurta hücrelerinin sayısının ve kalitesinin çoğaltılması amacıyla iğneler kullanılarak indüksiyona başlanır.

Bu iğneler anne adayının yaşına ve yumurta rezervlerinin durumuna göre değişken dozlarla uygulanır.

Kıbrıs’taki tüp bebek merkezimizde bu indüksiyon ortalama 8 ile 12 gün arasında değişebilir.
Yumurta hücreleri istenilen büyüklüğe ulaştığı zaman, çatlatma iğnesi yapılır ve 36 saat (1,5 gün) içerisinde merkezimizde yumurta toplanması planlanır.

Yumurta toplanması ile aynı zamanda baba adayından sperm alınır ve yumurtalar mikroenjeksiyonla (ICSI) döllenerek embriyo haline getirilir.

Elde edilen tüm embryoların gelişimi takip edilip 3. gün PGT (Preimplantasyon Genetik Tanı) yöntemi ile genetik tanı yapılır.

Cinsiyet seçiminden 2 gün sonra istenilen cinsiyete göre sağlıklı embriyolar seçilerek transfer gerçekleştirilir. Transferden 12 gün sonra kanda ßHCG yapılarak hamilelik sonucu öğrenilir.

Yumurta toplama işlemi basit ve ağrısız bir işlemdir. Bu işlem tüp bebek merkezimizde hafif bir anestezi altında yapılıp yaklaşık 15- 20 dk. kadar sürer.

Çiftler arzu ederlerse yumurta toplama işleminden sonra ülkelerine aynı gün dönebilir.

Tekrar transfer için 4 gün sonra tüp bebek merkezimize gelebilir ya da iş yoğunluklarına bağlı olarak ülkelerine dönmeyip transfere kadar Kıbrıs’ta lojman ya da otelde konaklayabilirler.

Kıbrıs’ta cinsiyet seçimi tedavisine karar veren çiftlerin, tercihen tüp bebek merkezimizde ya da kendi özel doktorlarına veya bizim tavsiye edeceğimiz doktorlara ulaşıp bulundukları şehir veya yakın bir şehirde gerekli hazırlıkları yaptırmaları mümkündür.

Geri Arama Talep Formu

Tarafımızdan geri aranmak istiyorsanız lütfen aşağada yer alan geri arama talep formu eksiksiz olarak doldurunuz...

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.
Error, please retry. Your message has not been sent.

İletişim Bilgilerimiz

Aşağada yer alan iletişim kanalları üzerinden bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz...

  • +90 (0)392 – 225 56 85
  • +90 (0)532 - 785 24 80
  • +90 (0)533 – 880 36 80
  • info@gynolifetupbebek.com